top of page
kytka infantcolic.png
create a packag b4a8d45f-8ef9-4407-b019-e8e694282599-Photoroom.png

K dostání v BENU lékárnách

InfantColic 

kytka infantcolic.png

Pro spokojené bříško kojenců a batolat

kytka infantcolic.png
kytka infantcolic.png

Bez

cukru

Bez

barviv

Bez

alkoholu

Bez

konzer-

vantů

krabicka_edited.jpg
1718103483405-Photoroom.png

AcePharma

kytka infantcolic.png
kytka infantcolic.png

InfantColic je doplněk stravy snižující vznik břišních bolestí a hromadění plynů v trávícím traktu kojenců a batolat v průběhu prvního roku jejich života.

InfantColic je kombinace přírodních aromatických olejů a enzymu laktázy, která umožní dítěti předejít trávícím problémům postihujícím vysoké procento dětí v prvním roce života v podobě novorozenecké (dětské) koliky.

Neobsahuje žádné konzervanty nebo jiná aditiva, cukry, barviva ani alkohol. Proto může být užíván od ukončeného prvního týdne života dětmi bez lékařského předpisu. InfantColic obsahuje laktázový enzym, který Rozkládá laktózu na glukózu a galaktózu, které se snadněji tráví. InfantColic obsahuje laktázový enzym, který Rozkládá laktózu na glukózu a galaktózu, které se snadněji tráví. Laktáza z Aspergillus oryzae má vysokou aktivitu při nízkém pH (pH 3,5 – 5,5), díky čemuž je zvláště vhodné pro trávení laktózy v žaludku. Použití tohoto enzymu k degradaci laktózy je vědecky i komerčně zavedené. Přírodní oleje Fenykl, anýz, máta a heřmánek uvolňují svaly trávicího traktu, zmírňují křeče a podporují celkové trávení, napomáhá připravit trakt pro příjem potravy zvýšenou tvorbou trávících šťáv.

 • Enzym laktáza: Rozkládá laktózu na glukózu a galaktózu, které se snadněji tráví.

 • Fenykl: Obsahuje anethol, látku, která má protikřečové a protizánětlivé vlastnosti. Může také pomoci uvolnit plyny a zmírnit nadýmání.

 • Anýz: Podobně jako fenykl obsahuje anethol a má uklidňující a protikřečové účinky.

 • Máta: Obsahuje mentol, který má chladivý a uklidňující účinek na trávicí trakt. Může také pomoci uvolnit plyny a zmírnit nadýmání.

Heřmánek: Má protizánětlivé a uklidňující vlastnosti. Může také pomoci uvolnit svaly trávicího traktu a zmírnit křeče.

Co je novorozenecké kolika?

Je běžný problém, který postihuje až 80 % kojenců. Projevuje se nadměrným pláčem (alespoň 3 hodiny denně, po dobu 3 dnů v týdnu, déle než 3 týdny), křečemi a kručením nožiček u dětí mladších 4 měsíců. Přesná příčina koliky není plně objasněna, ale předpokládá se, že jde o kombinaci faktorů, které zahrnují:

 • Nezralý trávicí systém: Novorozenci se rodí s nezralým trávicím systémem, který se teprve vyvíjí a učí se fungovat. To může vést k nadýmání, křečím a dalším trávicím potížím.

 • Nadýmání: Nadměrné polykání vzduchu během krmení, nerovnováha střevních bakterií a kvašení v trávicím traktu mohou přispívat k tvorbě plynů a nadýmání, které u kojenců vyvolávají bolest a nepohodlí.

 • Intolerance laktózy: Někteří kojenci se rodí s nízkou hladinou laktázy, enzymu, který štěpí laktózu (mléčný cukr) v mateřském mléce nebo kravském mléce na jednodušší cukry, které se snadněji vstřebávají. Nedostatek laktázy může vést k intoleranci laktózy, která se projevuje trávicími potížemi, jako je nadýmání, křeče a průjem.

 • Další faktory: Mezi další možné faktory, které se podílejí na vzniku koliky, patří alergie na bílkovinu kravského mléka, stres, úzkost matky a genetické predispozice.

Průběh koliky:

Kolika obvykle začíná ve věku 2-3 týdnů a dosahuje vrcholu kolem 6-8 týdnů. Většina koliky spontánně odezní do 3-4 měsíců věku, jak se trávicí systém dítěte vyvíjí a zraje.

Příznaky koliky:

 • Nadměrný pláč: Kojenec pláče déle než 3 hodiny denně, po dobu 3 dnů v týdnu, déle než 3 týdny. Pláč je obvykle silný, pronikavý a obtížně utišitelný.

 • Křeče: Bříško dítěte je tvrdé a napjaté, nožičky jsou zatažené k břichu a dítě se může kroutit bolestí.

 • Další příznaky: Mezi další běžné příznaky koliky patří:

 1. Červenání v obličeji

 2. Nadýmání

 3. Průjem

 4. Zvracení

 5. Potíže se spánkem

Doplněk stravy

PŘÍBALOVÁ INFORMACE – INFORMACE PRO UŽIVATELE

Složení: enzym laktáza, silice anýzu vonného (Pimpinella anisum L.) 0,18 %, fenyklová silice (Foeniculum vulgare var. dulce) 0,18 %, mátová silice (Mentha piperita L.) 0,087 %, heřmánkové silice (Matricaria chamomilla) 0,085 %, glycerol (E422) 99,5 %, maltodextrin

obsah 15 g

Koncentrát pro přípravu roztoku

Aplikace: pomocí kapátka

Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento produkt užívat.

- Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.

- Máte-li jakékoli další otázky, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.

V příbalové informaci naleznete:

1. Co je InfantColic koncentrát 15 g a k čemu se používá

2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete InfantColic koncentrát 15 g užívat

3. Jak se InfantColic koncentrát 15 g užívá

4. Jak InfantColic koncentrát 15 g uchovávat

5. Upozornění

6. Ostatní

1. Co je InfantColic koncentrát 15 g a k čemu se používá

InfantColic je doplněk stravy, který obsahuje enzym laktázu a bylinné extrakty. Neobsahuje cukr ani alkohol, žádné konzervační prostředky, umělé příchuti nebo umělá barviva. Enzym laktáza usnadňuje hydrolýzu, tedy rozklad laktózy. Hraje klíčovou roli při trávení mléčného cukru „laktózy“, rozštěpení na jednodušší cukry – galaktózu a glukózu. Anýz vonný, fenykl obecný, heřmánek a máta peprná přispívají k normálnímu trávení. InfantColic může být užíván od ukončeného 1. měsíce života dětmi bez lékařského předpisu.

 

2. čemu musíte věnovat pozornost, než začnete InfantColic koncentrát 15 g užívat?

Nepodávejte, pokud je dítě přecitlivělé na jakoukoliv složku v produktu. Nejste-li si jistí, konzultujte užívání s lékařem.

 

3. Jak se InfantColic koncentrát 15 g užívá?

Doplňte kojeneckou vodou po vyznačenou rysku a před každým použitím důkladně potřepejte!!! Použitelnost přípravku je 4 týdny od otevření a naředění. Podle dávkovací tabulky nakapejte na předem sterilizovanou lžičku nebo přímo do úst a podávejte dítěti před každým krmením. Pokud lékař nedoporučí jinak, užívá se takto:

*ALU - laktázová jednotka (FCC)

               1 - 2 měsíce                                                  8 kapek před každým jídlem odpovídá 720 *ALU

               3 - 5 měsíce                                                  10 kapek před každým jídlem odpovídá 900 *ALU

               5 - 10 měsíce                                                13 kapek před každým jídlem odpovídá 1170 *ALU

              10 - 12 měsíce                                               15 kapek před každým jídlem odpovídá 1350 *ALU

 

4. Jak InfantColic koncentrát 15 g uchovávat

Uchovávejte při teplotě do 25 °C, suchu a nevystavujte slunečnímu záření. Po otevření a naředění přípravku uchovávejte max. 4 týdny při pokojové teplotě.

 

5. UPOZORNĚNÍ

Uchovávejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte denní doporučené dávkování. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Nejste-li si jistí, konzultujte se svým lékařem nebo lékárníkem. Minimální trvanlivost do data uvedeného na obalu.

 

6. Ostatní

Tvrzení dle on-hold: Foeniculum vulgare - normální trávení, Pimpinella anisum - normální trávení a podporuje chuť k jídlu, Mentha piperita - normální činnost trávicí soustavy a střev, Matricaria chamomilla - normální trávení

Energetická hodnota jedné kapky 0,33 KJ / 0,08 Kcal

Balení: 15 g, plastová lékovka s kapátkem

Výrobce: AcePharma s.r.o., Staříč 595, CZ-739 43, www.AcePharma.cz

Video Channel Name

Video Channel Name

Jetzt ansehen
image.png

InfantColic 

kytka infantcolic.png

15 g

AcePharma

FCC_Logo_R.png

Enzym laktáza splňuje požadavky FCC Codex na identitu, čistotu a aktivitu. To znamená, že laktáza je skutečně laktáza, žádné nežádoucí příměsi a má aktivita pro štěpení laktózy. Byla testována a splňuje všechny požadavky Kodexu FCC na bezpečnost. To znamená, že laktáza je bezpečná pro konzumaci a nezpůsobuje žádné nežádoucí účinky.

bottom of page